Fiskalizacja
Wdrożenia
Przeglądy techniczne
Pomoc zdalna
Szkolenia
Serwis
Odczyty pamięci fiskalnej
Fiskalizacja to czynność uruchomienia pamięci fiskalnej w kasie lub drukarce fiskalnej wykonywana przez uprawnionego serwisanta. Fiskalizacja nie jest równoznaczna z zakupem kasy. Każda nowa kasa jest w tzw. trybie szkoleniowym i dopiero serwisant wprowadza ją w stan fiskalny.
Jak przebiega fiskalizacja ?
U nas w Arkomp proces fiskalizacji najczęściej przebiega w następujących etapach:
- wybór modelu kasy fiskalnej
- zakup kasy
- zgłoszenie do Urzędu Skarbowego zamiaru wprowadzenia kasy fiskalnej za pomocą Druku Zgłoszenia
- programowanie kasy pod potrzeby klienta
- szkolenie z obsługi kasy
- czas na naukę, czyli klient zabiera kasę fiskalną i może na niej "poćwiczyć"
- fiskalizacja w terminie wcześniej zgłoszonym do Urzędu Skarbowego wykonywana przez naszego serwisanta
- wypisanie przez nas druków zgłoszeniowych o miejscu instalacji kasy fiskalnej
- dostarczenie wypisanych druków do Urzędu Skarbowego w ciągu 7 dni od dnia fiskalizacji
Kiedy należy ufiskalnić kasę ?
Kasę należy ufiskalnić w terminach, które wynikają z odpowiednich przepisów. Kwestię tą reguluje Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U z 2013, poz. 363).
Jak można uzyskać zwrot z Urzędu Skarbowego za zakup kasy ?
Przy pierwszym zakupie kas czy drukarek fiskalnych przez firmę, można ubiegać się o zwrot z Urzędu Skarbowego za ich zakup. Jest to zwrot w wysokości 90% wartości netto, nie więcej niż 700 zł za jedno urządzenie.
Do otrzymania zwrotu niezbędne jest spełnienie czterech warunków:
- zgłoszenie do Urzędu Skarbowego zamiaru i daty rozpoczęcia sprzedaży na kasie fiskalnej
- fiskalizacja i rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży w terminie ustawowym
- zapłata całości należności za nabyte kasy fiskalne i posiadanie dowodu zapłaty
- zgłoszenie do Urzędu Skarbowego dokumentów wypełnionych podczas fiskalizacji przez serwisanta
Uwaga, istnieją sytuacje, w których podatnik zostanie zobowiązany do oddania otrzymanej kwoty "zwrotu". Ma to miejsce w sytuacjach gdy podatnik likwiduje kasę lub firmę przed upływem 3 lat od daty fiskalizacji lub gdy nie zgłasza kasy do Ustawowego Przeglądu Technicznego.
Podatnicy podatku VAT rozliczają kwotę zwrotu w deklaracji VAT, pomniejszając tym samym kwotę podatku należnego. Podatnicy zwolnieni z VAT składają odpowiedni Wniosek o zwrot wydatkowanej kwoty. Do wniosku dołączają kserokopię faktury zakupu, potwierdzenie zapłaty oraz numer rachunku bankowego, na który nastąpi przelew środków.
Oferujemy wdrożenia produktów, które mamy w ofercie: kas fiskalnych, drukarek oraz programów. Zaczynając od położenia okablowania, skonfigurowania do szkolenia z obsługi. Systematycznie bierzemy udział w szkoleniach organizowanych przez producentów, które zostały poparte odpowiednimi Certyfikatami a także, co najważniejsze praktycznym doświadczeniem podczas wdrożeń systemów u naszych klientów. Robimy to z powodzeniem od 2001 r.
Dzięki temu zyskujesz pewność, że podejmując z nami współpracę skorzystasz z naszej dużej wiedzy, a system w Twojej firmie zostanie wdrożony sprawnie.
Obowiązkiem użytkownika kas fiskalnych jest zgłaszanie kasy do przeglądu technicznego nie rzadziej niż co 24 miesiące - zgodnie z § 33 ust. 1 rozporządzenia w sprawie kas, które obowiązuje od 1 kwietnia 2013 r..Termin pierwszego, obowiązkowego przeglądu technicznego kasy liczony jest od dnia fiskalizacji kasy.
Uwaga – wykonując przegląd techniczny co 12 miesięcy – płacisz połowę ceny, a jednocześnie otrzymujesz automatyczne przedłużenie gwarancji na pamięć fiskalną na kolejne 12 miesięcy. Jest to gwarancja producenta dla użytkowników wykonujących przeglądy co rok.
Dodatkowo – tylko u nas - przy przeglądzie możesz wykupić dodatkowo przedłużenie gwarancji na całą kasę łącznie z akumulatorami na kolejne 12 miesięcy.
Przeglądu technicznego może dokonać jedynie serwis, który dokonał fiskalizacji kasy i wpisany jest do jej książki serwisowej.
Jakie czynności wykonywane są podczas przeglądu technicznego ?
Zgodnie § 34 ww. rozporządzenia obowiązkowy przegląd techniczny kasy obejmuje sprawdzenie:
a) stanu wszystkich plomb kasy i zgodności ich z zapisem w książce kasy i dokumentacją związaną z wykonywaniem serwisu kasy;
b) stanu obudowy kasy;
c) czytelności dokumentów fiskalnych drukowanych przez kasę;
d) programu pracy kasy i programu archiwizującego, jego wersji co do zgodności z zapisami w książce kasy i dokumentacją związaną z wykonywanym serwisem kasy;
e) poprawności działania kasy, w szczególności w zakresie emisji dokumentów fiskalnych;
f) poprawności działania wyświetlacza klienta;
g) stanu pamięci fiskalnej kasy i modułu fiskalnego kasy co do zgodności z dokumentacją związaną z wykonywanym serwisem kasy;
h) stanu technicznego akumulatorów lub baterii wewnętrznego zasilania kasy.
W przypadku oprogramowania znajdziesz u nas szybką pomoc zdalną. Wystarczy, że Twój komputer jest podłączony do internetu. Nasz serwisant poprzez www jest w stanie szybko udzielić Ci niezbędnej pomocy. Doceniają to zwłaszcza Ci u których awaria oprogramowania uniemożliwia pracę.
Prowadzimy szkolenia dla indywidualnych użytkowników oraz dla grup zorganizowanych z zakresu obsługi kas fiskalnych oraz oprogramowania Insert, Insoft, Gastro oraz Soga. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zarówno dla pracowników firm jak i dla grup w ramach projektów szkoleń unijnych.
Zakupiony u nas sprzęt obejmujemy serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym. Naprawiamy jednak również urządzenia, które nie zostały zakupione u nas, a które mamy w swojej ofercie.
Jesteśmy Autoryzowanym Serwisem Novitus, Elzab, Innova, Elcom, Posnet. Co roku odnawiamy uprawnienia, dzięki czemu masz pewność, że Twój sprzęt jest w dobrych rękach, a proces fiskalizacji przebiegnie zgodnie z prawem.
Wielu klientów docenia, że pamiętamy o terminach obowiązkowych przeglądów ich kas fiskalnych i przypominamy im o tym telefonicznie czy mailowo. Przed naprawą dokonujemy wycen, dzięki czemu nie zostaniesz zaskoczony nieoczekiwaną kwotą naprawy.
Po zaprzestaniu użytkowania kasy podatnik ma obowiązek w ciągu 7 dni złożyć w Urzędzie Skarbowym wniosek o dokonanie odczytu pamięci fiskalnej i wyrejestrowanie kasy z rejestru.
Czynność tą nazywamy odczytem pamięci fiskalnej.
Będąc pod naszą opieką serwisową wystarczy, że nieużywaną kasę dostarczysz
do nas wraz książką serwisową, a my zajmiemy się całą resztą:
- złożeniem wniosku do Urzędu Skarbowego
- wydrukami z kasy za cały jej okres użytkowania
- reprezentowaniem Twojej firmy w Urzędzie podczas spisywania protokołu z odczytu
- odebraniem protokołu z Urzędu.