NOVITUS POS NOIR

3 350,00 zł netto

Cena: 4 120,50 zł brutto

Elegancki bezramkowy terminal dotykowy posiadający normę szczelności IP64, wykonany z lekkiego i wytrzymałego aluminium.

Więcej szczegółów

Porównaj

Zadaj pytanie

Zadaj pytanie

NOVITUS POS NOIR
NOVITUS POS NOIR

Elegancki bezramkowy terminal dotykowy posiadający normę szczelności IP64, wykonany z lekkiego i wytrzymałego aluminium.

Wypełnij dane:

* Pola wymagane

 lub  Anuluj

 
Opis

Terminal dotykowy NOVITUS POS NOIR

to bezramkowy ekran wielkości 15'' w formacie 4:3, co zapewnia doskonałą kompatybilność z aplikacjami sprzedażowymi dostępnymi na rynku.

Ekran posiada normę szczelności IP 64, dzięki czemu można go stosować w sklepach, magazynach, restauracjach i wszędzie tam gdzie terminal może być narażony na wilgoć czy pylenie.

Dostępne są dwie wersje ekranu dotykowego: rezystancyjny lub P-CAP pojemnościowy.

Panel rezystancyjny jest zbudowany z dwóch warstw: przewodzącego podłoża pokrytego powłoką rezystancyjną oraz elastycznej, przewodzącej prąd elektryczny warstwy górnej. Tej drugiej użytkownik dotyka palcem lub rysikiem, musi więc być z zewnątrz twarda i wytrzymała. Obie warstwy są oddzielone elementami dystansowymi, a odległość między warstwami wynosi dziesiąte części milimetra.

Pod wpływem nacisku zewnętrzna warstwa panelu ugina się i styka z podłożem. W miejscu styku zaczyna płynąć słaby prąd, a wartość spadku napięcia w punkcie przyciśnięcia ekranu jest proporcjonalna do współrzędnych na jego powierzchni. Na tej podstawie układ kontrolera obsługującego ekran dotykowy ustala współrzędne zetknięcia się obu warstw i przekazuje te dane do komputera lub procesora palmtopa, GPS-u czy telefonu komórkowego.

Panel pojemnościowy też jest zbudowany z dwóch warstw, ale warstwa zewnętrzna nie jest elastyczna. Podłoże szklane jest pokryte warstwą tlenku cynkowo-indowego. Cała konstrukcja jest przykryta szkłem, chroniącym przed działaniem czynników zewnętrznych. W rogach ekranu znajdują się elektrody wytwarzające zmienne pole elektryczne.

Dotknięcie panelu palcem lub rysikiem przewodzącym powoduje, że część ładunków zgromadzonych na ekranie zostaje odprowadzona, zaburzając pole elektryczne na warstwie tlenku cynkowo-indowego. Aby przywrócić poprzedni stan, z każdej z elektrod do miejsca styku palca z ekranem zaczyna płynąć minimalny prąd, a jego wielkość zależy od odległości elektrody od punktu dotyku. Na tej podstawie kontroler może obliczyć współrzędne styku palca z ekranem i przesłać je dalej do systemu.

Obudowa terminala NOIR zrobiona jest z wytrzymałego a zarazem lekkiego aluminium, którego właściwości przewodzące zostały również wykorzystane jako dodatkowe zwiększenie powierzchni odprowadzania ciepła z bezwentylatorowego wnętrza urządzenia.

Dwu-przegubowa podstawa umożliwia wychylenia ekranu, dzięki czemu użytkownik ma możliwość ustawienia ekranu wg swoich potrzeb.

Zestaw komponentów stanowiących standardową specyfikację urządzenia zapewnia niezwykle wydajną pracę.

Terminal POS NOIR wyposażony został w 4-rdzeniowy procesor Intel ® Celeron J1900 Quad Core z taktowaniem 2.0GHz, 2GB pamięci DDR3 1333 z możliwością zwiększenia aż do 8GB, dysk twardy o pojemności 320GB z możliwością wymiany na dysk SSD.

Dodatkowo terminal można wyposażyć w różnego rodzaje czytniki kart np. magnetycznych, kodów kreskowych czy wyświetlacze klienta.

2 lata gwarancji

 
DANE TECHNICZNE
EKRAN
przekątna ekranu 15''
jasność ekranu 350 cd/m2
typ panelu dotykowego rezystancyjny
max rozdzielczość 1024 x 768
JEDNOSTKA CENTRALNA
procesor Intel® Celeron® J19000 QuadCore™ 2.0GHz
pamięć RAM 2GB SO-DIMM DDR3
dysk twardy 320 GB SATA
rozmiar fizyczny dysku 2,5''
karta grafiki zintegrowana
karta muzyczna zintegrowana
współpraca z systemami operacyjnymi POSReady7, Windows® 7 (32bit), Windows® 8 (32bit)
PORTY I SLOTY
porty USB 4x USB 2.0 + 1x USB 3.0
porty szeregowe 2x (D - type 9pin) + 2x (RJ45)
Port równoległy 1x (wymaga przejściówki)
złącze szuflady 1 x RJ-11 (12V)
klawiatura PS2
sieć ethernet 1 x 10/100/1000 bps Giga LAN
INNE
zasilacz zewnętrzny 60W 19V
warunki pracy 0°C~35°C / 20%~80% RH
wymiary 366 x 325 x 256 mm
waga 0,65 kg
kolor grafit
certyfikaty CE